Amerika’da iPhone Kullananlar Android’e Geçmeye Başladı

Apple tarafından Amerika Birleşik Devletleri genelinde on milyonlarca adet ürünün çok kısa bir süre içerisinde satılması, bu cihazlara olan ilginin her geçen gün artmasını sağladı. Sadece yerli bir ürün olarak tanımlanması nedeniyle değil, çoğu zaman daha güvenli ve daha pratik ara yüze sahip bir ürün şeklinde tanıtılması da dikkat çekmesini destekledi. Amerika genelinde tüm kullanıcılar arasında 2017 yılında yapılan memnuniyet oranlarının %90’ın üzerinde olduğu görülürken, son dönemde hızla artan yeni modeller ve markalarla birlikte bu oranda azalmayla karşılaşıldı.

iPhone Güncellemelerinin Tepkisi Etkili Oldu

An itibariyle Amerika Birleşik Devletleri’nin iOS işletim sistemine sahip cihaz kullananları arasında yeni bir cihaza geçiş yapanların sadece ortalama %75’i tarafından tekrar Apple alınıyor. iPhone ile diğer yüzlerce Android işletim sistemine sahip model arasında yapılan karşılaşma, özellikle de pek çok nedenden ötürü artık Android lehine dönmüş durumda.

Cihazların sahipleri tarafından yeni modele geçilmek amacıyla yapılan akıllı telefon alma işlemlerinde özellikle de Apple tarafından, güncellemelerle eski telefonların yavaşlatılmasıyla ilgili durum yer alıyor. Markanın bu lekeyi yıllardır temizleyememesi nedeniyle özellikle Samsung ve Huawei gibi şirketlerin ürünlerine olan ilgi sürekli olarak artıyor.

Kullanıcıların %24,5’u Android’e Geçti

iPhone tarafından markanın tanıtılabilir olmasını sağlayan en önemli özellik, her cihazın son derece güvenli olduğuyla ilgili yapılan açıklamalar ve kanıtlama işlemleriydi. Uzun süredir bu cihazlara sahip olan ünlülerin veya sıradan bir vatandaşın fotoğraflarına, videolarına, verilerine erişilebiliyor. Bu nedenle ürünün güvenilirlik durumu, Android işletim sistemine sahip cihazlardan çok da farklı görülmemeye başlandı. iOS işletim sistemi bulunan modelleri kullanan kişilerin yeni telefon alanları arasında yapılan incelemede, sadece %75,5 oranında tekrar aynı sisteme ilgi gösterildiği kayıtlara geçti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • deneme5 ay önce
  • deneme deneme deneme