Apex Legends Oyunu İçin Yeni Güncelleme Yayınlandı

Yayınlandığı ilk günden itibaren kısa süre içinde milyonlarca oyuncu kitlesine ulaşmayı başaran Apex Legends oyunu için silah dengelerini değiştiren yeni bir güncelleme yayınlandı.

Apex Legends Nedir?

Respawn Entertainment tarafınca geliştirilen ve EA tarafından yayınlanan Apex Legends, ücretsiz bir Battle Royale oyunudur. Titanfall ile aynı evrende geçen oyun tüm konsollar ve PC için bilindiği 4 Şubat 2019 tarihinde piyasaya sürülmüştü.

Apex Legends Güncelleme İçeriği

Oyun içinde yer alan Peacekeeper ve Wingman silahları bilindiği üzere diğer silahlara göre oldukça güçlü kalıyordu. Bu oyuncular arasında bariz bir güç dengesizliği oluştururken kısa süre içinde şikayetler de yaygınlaşmıştı. Oyunculardan gelen şikayetler sonrasında Apex Legends için gelen güncelleme bahsi geçen bu silahların gücünü belli seviyede düşürdü.

Apex Legend için gelen yeni güncelleme ile Peacekeeper ve Wingman silahları güç kaybetti.

Yayınlanan güncelleme notları incelendiğinde Peacekeeper silahının nişan kapasite oranının %7.5 – %16 arasında düşürüldüğü gözlendi. Wingman silahı ile ilgili güncellemeyle beraber bu silahın atış hızı saniyede 2.6 seviyesine kadar geriledi. Ayrıca Headshot hasar çarpanı da 2.25 seviyesine çekilirken, Peacekeeper ve Wingman silahlarının haritada bulunabilirlik oranı da azaltıldı.

Yayınlandıktan yaklaşık bir ay sonra 50 milyon oyuncu sayısını geride bırakan Apex Legend oyunu bu popülaritesini devam ettirebilirse yıl sonuna kadar Fortnite ve PUBG için büyük bir rakip haline gelebilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.