Fortnite Mobile Mouse ve Klavye ile Nasıl Oynanır?

Battle Royale oyunları, tam anlamıyla bir çılgınlık haline geldi. Bir yandan yeni yapımların yayınlandığı kategoride, bir diğer yandan ise mevcut oyunların yeni sürümlerinin yayınlandığını görüyoruz. Bu alanda en iddialı olan oyunlardan biri olarak karşımıza çıkan Fortnite için de bu durum aynen geçerli. Epic Games tarafından bilgisayar kullanıcıları için yayınlanan oyun, şu sıralar Fortnite Mobil sürüm olarak da oyuncuların karşısında.

Peki, bir yandan mobil sürümü oynamak istiyor bir yandan da klavye ve mouse ikilisinin rahatlığını bırakmak istemiyorsanız ne yapmamız gerekli?

Fortnite Mobile Oyununu Klavye ve Mouse ile Oynama

Diğer tüm işlemlere geçmeden önce, mutlaka cihazınızda Fortnite Mobil sürümünün yüklü olduğuna emin olun. Tahmin edebileceğiniz gibi ilk adımımız burası. Oyunu yüklemenizin ardından, mutlaka oyunu çalıştırın ve en güncel sürüm için gerekli indirmelerin yapılmasını bekleyin. Artık oyunumuz hazır. Şimdi ekstra bir uygulamadan yardım alacağız.

Google Play Store hesabınıza girin ve buradan da “Octopus(64 bit)” uygulamasını indirip kurun. Sonrasında uygulamaya giriş yapın. Gelelim dikkat edilmesi gereken, can alıcı noktalara.

  • İlk yapmanız gereken USB mesajları için bir düzenleme. Eğer oyun sırasında USB hata ayıklama kısmından bir bildirim ya da mesaj gelecek olursa, oyun sizi atıyor. Bunun için Ayarlar sekmesine girin. “Geliştirici ayarları” kısmına girin ve ardından da “USB hata ayıklama” modunu kapatın.
  • Şimdi klavye ve mouse için telefonunuza bağlantı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunun için telefonunuza bir çeviri kullanarak USB çoklayıcı takabilirsiniz. Eğer tek USB alıcı üzerinden çalışan bir klavye mouse setiniz varsa, çoklayıcıya ihtiyacınız yok.
  • Telefonunuz ile cihazların bağlantısını gerçekleştirmeniz gerekiyor.
  • Sonrasında Fortnite Mobile oyununa girmek için Octopus’uaçın ve burada yer alan “My Games” sekmesi altındaki Fortnite Mobil oyununa tıklayarak giriş yapın. Oyun, klavye mouse ikilisini algılayacaktır.

Bu işlemlerin ardından son dönemin en popüler mobil oyunlarından birisi olan ve milyonlarca oyuncuya sahip Fortnite Mobile oyununu klavye ve mouse aracılığıyla oynayabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.