Instagram’da Alışveriş Özelliği Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya uygulamaları içerisinde en aktif uygulama Instagram. Kullanıcı sayısı konusunda ilk sırada olmasa bile, genel kullanım oranları çok yüksek. Hal böyle olunca artık her şeyi Instagram üzerinden yapmaya başladık. Buna alışveriş de dahil. Hatta artık Instagram’da Alışveriş dönemi başladı dememiz yanlış olmaz. Durumun farkında olan Instagram, yeni bir güncelleme yayınladı.

Yeni güncelleme, Instagram’a resmi alışveriş özelliği kazandırıyor. Söz konusu güncellemeyle beraber Instagram’da ödeme yapma özelliğinin kullanıma girdiğini gördük. Peki, bu özellik nasıl kullanılacak? Alışverişler için Instagram üzerinden nasıl ödeme yapabiliriz?

Instagram Alışveriş Ödemesi Yapmak

Bunun için reklamı olan markaların sayfalarını kullanmak gerekiyor. Bu tür bir markanın alışveriş amaçlı olarak paylaştığı bir ürüne girmeniz yeterli. Sonrasında yapacaklarınız şöyle;

  • Paylaşıma tıkladığınız zaman ürün sayfası açılacak.
  • Yeni güncelleme sonrasında bu kısımda “Instagram’da ödeme yap” düğmesinin açıldığını göreceğiz.
  • Renk, ürün hakkında boyut bilgisi ve benzeri bilgileri doldurmanızın ardından ödeme sayfasına devam ediyorsunuz.
  • Ödeme sayfası üzerinden ise belli başlı bilgiler girmeniz gerekiyor. Önce ödeme bilgilerinizi giriyorsunuz.
  • Bunun ardından ise e-posta adresiniz, adınız ve fatura adresiniz için bilgileri girmeniz gerekiyor. Tüm işlemleri gerçekleştirmenizin ardından fatura da oluşturulmuş oluyor ve ödemeyi tamamlıyorsunuz.

Instagram sayfasından ayrılmadan, Instagram’da Alışveriş yapma ayrıcalığına ulaşmanızı sağlayacak olan sistemin şu an için beta aşamasında olduğunu da belirtelim. Şu an için denemeler sadece ABD kullanıcıları için geçerli. Ancak kısa süre sonra bu konuda da genişletme yapılacağı bilgisi var. Ülkemizde sistemin ne zaman kullanıma gireceği konusu ise kesin değil. Muhtemelen bu özelliği kullanmak için birkaç ay beklemek gerekecek.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.