Instagram’da Grup Sohbeti Nasıl Yapılır?

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, sadece bir sosyal medya uygulaması olmaktan öteye gitmeye başladı. Artık uygulamayı anlık mesajlaşma uygulaması ya da sohbet uygulaması olarak da kullanabiliyoruz. Bu şekilde Instagram’ın sunduğu ayrıcalıklardan birisi de grup görüşme özelliği. Hemen Instagram’da Grup Sohbeti nasıl yapılır bakalım?

Instagram’da Grup Sohbeti Oluşturma

Sosyal medya uygulamasında grup sohbeti oluşturmanız için yapacağınız işlemler belli. Aslında Facebook kadar basit bir sistem yok. Daha doğrusu biraz daha pratik bir kullanım sunulabilirdi. Yine genel olarak Instagram’da Grup Sohbeti oluşturmak için yapılacak işlemlerin de çok zor olmadığını belirtelim. Instagram’da Grup Sohbeti oluşturarak neler yapabileceğinizden başlayalım.

Instagram Grup Sohbetinde Neler Yapılabilir?

Grup sohbeti özelliği, adından da anlaşılacağı gibi arkadaşlarınızla sohbet etmenize olanak sağlıyor. Tıpkı WhatsApp gruplarında olduğu gibi 15 kişiye kadar bir grup oluşturuyorsunuz ve fotoğraf paylaşımı, video paylaşımı, hikaye paylaşımı ya da direk mesajlaşma özelliklerini kullanıyorsunuz.

Sistemin işleyişinde çok büyük değişiklikler yok. Peki, gruplarımızı nasıl oluşturacağız? Grup oluşturmak için atacağınız adımlar şöyle;

  • İlk işlemde uygulamayı açmanız ve mesajlar bölümüne geçmeniz gerekiyor.
  • Mesajlar bölümünde sağ üst köşede “+” simgesinin olduğunu göreceksiniz. Bu simgeye tıklayın.
  • Şimdi listeniz içerisinden gruba eklemek istediğiniz kişileri seçin. 
  • Kişileri seçmenizin ardından bir gönderi yapmanız gerekiyor. Gruba bir resim, bir yazı, bir emoji ya da herhangi bir şey gönderin ve sohbeti başlatın.
  • Eğer grup isminizi değiştirmek ve düzenlemek isterseniz “İ” sekmesine basmanız gerekiyor.
  • Burada belli düzenlemeleri yapmanız ve grup isimlerinizi düzenlemeniz mümkün.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.