Netflix Film ve Dizileri Instagram’da Nasıl Paylaşılır?

Netflix, son yılların en popüler dijital yayın platformlarından bir tanesi. Neredeyse televizyon kanallarından daha ünlü ve daha yaygın kullanımı olan bir platform haline gelen Netflix, her geçen gün büyümeye de devam ediyor.

Artık kendi özel içeriklerini de sunmaya başlayan servisin bir yandan da güncellemeleri devam ediyor. Son güncellemeler servisin sosyal medya ile tam uyum içerisinde çalışmasını sağlıyor. Öyle ki artık Netflix dizi ve filmlerini direk olarak Instagram Hikayeler bölümünde paylaşabiliyorsunuz. Bu işlemin nasıl yapılacağından söz edelim.

Netflix Film ve Dizilerini Instagram Hikayesine Ekleme

Netflix üzerinden izleyip beğendiğiniz dizi veya filmleri Instagram hikayelerinizde paylaşabilirsiniz.

Bu özelliği kullanmak için mutlaka güncellemelerinizi düzenlemeniz gerekiyor. İzlediğiniz film ve dizileri Instagram Hikayeler bölümünde paylaşmanız için son sürümü yükledikten sonra, işlemlere geçebilirsiniz.

  • Netflix uygulamasına girmeniz ve paylaşmak istediğiniz dizinin sayfasını bulmanız gerekiyor.
  • Dizinizin profiline girmenizin ardından, açılan film sayfası üzerinden en alt kısma kadar inmeniz gerekecek.
  • Bölümlerin yer aldığı listenin alt kısmında “Paylaş” ifadesinin yer aldığını göreceksiniz.
  • Paylaş sekmesine tıklamanız ve açılan menü üzerinden de Instagram Hikayeler seçeneğini seçmeniz gerekiyor.
  • Seçimin ardından sayfa yönlendirmesiyle karşı karşıya kalıyorsunuz. Netflix sayfası üzerinden Instagram sayfası üzerine yönlendiriliyorsunuz.
  • Seçimini yaptığınız dizi veya film için hazırlanılmış olan arka plan görseli, paylaşım için ekranınıza gelecek.
  • Şimdi standart paylaşımlarda olduğu gibi yorum eklemek, anket ekleme ve benzeri tüm düzenlemeleri yapabiliyorsunuz. Hikayelerde yer alan tüm düzenlemeleri yine Netflix paylaşımları için ayarlayabiliyorsunuz.
  • Ardından paylaşımınızı yapabiliyorsunuz. Bilmeniz gereken kısım ise link sisteminin çalışmadığı. Direk olarak link ile yönlendirme yapılmıyor. Dizi ve filmlerin sayfasına yönlendirme için link kullanımının olmaması dışında bir eksiklik olmadığını söyleyebiliriz.
Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.