Phoenix OS İşletim Sistemi Sabit Diske (Windows’a) Nasıl Kurulur?

Phoenix OS, Android tabanlı bir işletim sistemidir. Akıllı tabletler, dizüstü veya masaüstü bilgisayarlara rahatlıkla kurulabilen Phoenix OS işletim sistemi, klasik bilgisayar işlemlerinin hemen tamamının kullanımına olanak sağlarken aynı zamanda Android ekosisteminden de sınırsızca yararlanmayı kullanıcısına eksiksiz olarak sunar.

Birçok Android işletim sistemi ile benzer işlevi gören Phoenix OS, rakipleriyle karşılaştırıldığında ise birden fazla pencerenin ve birden fazla uygulamanın aynı anda çalışabilmesi ve hatta bu uygulamalar arasında geçişi de kolaylaştırarak bilgisayarınızın veya sistemin kurulu olduğu cihazın etkin bir şekilde kullanabilmenizi sağlar. Bunun yanında Phoenix OS işletim sistemi gizli dosya yönetiminin yanında LAN erişimi, mouse kullanımını, pencere sürükleme veya dosya açma işlemlerinin tamamını destekler.

Phoenix OS İşletim Sistemi Bilgisayara Nasıl Kurulur?

Öncelikli olarak indirdiğimiz Phoenix OS uygulamasını açarak “Install to Hard Disk” seçeneğini seçmemiz gerekiyor.

İndirilen Phoenix OS uygulamasını açıp “Install to Hard Disk” seçeneğini seçiniz.

Bir sonraki aşamada açılacak olan pencerede “Target Disk” seçeneğini uygulamayı kurmayı düşündüğünüz disk bölümünü seçerek “Next” butonuna tıklayınız.

“Target Disk” alanında uygulamayı kuracağınız sabit disk bölümünü seçerek ilerleyin.

Phoenix OS uygulamasını kuracağınız sabit disk bölümünü seçtikten sonraki aşamada bu işletim sisteminin sabit diskinizde ne kadar yer kaplaması gerektiğini seçerek “Install” butonuna tıklayınız.

Bu bölümde kuracağınız işletim sisteminin ne kadar alan kullanmasını istiyorsanız onu seçiniz.

Phoenix OS işletim sisteminin kullanacağı sabit disk kapasitesini seçip kurulumu başlattığınızda “Progress” barıyla birlikte kurulumun aşaması size gösterilecektir. Bu işlem bağlantı veya bilgisayarınızın hızına bağlı olarak 30 dakika kadar sürebilir.

Kurulum tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yeniden başlama tamamlandığında bu bilgisayara kurulu “Windows” işletim sistemi ile birlikte “Phoenix OS” işletim sisteminden hangisi ile çalışmak istediğinizi gösteren bir ekran karşınıza çıkacak.

Burada Phoenix OS işletim sistemini seçiniz.

Başlangıç ekranında “Phoenix OS” işletim sistemini seçtiğinizde karşınıza çıkacak kişisel ayarlardan dil olarak “İngilizce” dilini seçip bir sonraki aşamada kullanıcı adı belirleyerek kurulumu tamamlıyorsunuz.

Phoenix OS işletim sisteminde kullanıcı ayarları yapılınca anasayfa görünümü.

Böylece Phoenix OS işletim sistemi nasıl kurulur? sorusunun yanıtını almış oluyorsunuz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • ISA8 ay önce
  • cok tesekurler guzel anlatim icin yinede sizden bir rijam var benim iphone6 iclouda gitdi nasil acijami ogretirmisiniz bana

  • GloryYT11 ay önce
  • bende o seçenek çıkmıyr nedeni ne olabilir direk windows 10 açılıyor ?