PUBG Mobile Lite Nasıl Yüklenir ve Oynanır?

PUBG, ilk olarak bilgisayarlar dünyasını salladı. Battle Royaleruhunu ortaya koyan ilk oyunlardan olan PUBG, bu alanda milyonlara ulaşmayı başaran ilk oyunlardan da biri oldu. Başarı elde edilince hemen mobil sürümü gördük. Oyunun yapımcıları hem mobil sürüm hem de PC sürüm için iddialı açıklamalarda bulunmaya devam etti. Öyle ki hemen herkesin oyuna ulaşması için hem masaüstü için hem de mobil için Lite sürümleri yayınlandı. Peki nedir bu merak edilen PUBG Mobile Lite? Nasıl yüklenir?

PUBG Mobile Lite Nedir? Nasıl Bir Avantaj Sağlıyor?

Kuruluma ve işlemlere geçmeden önce, PUBG Mobile Lite için kısa bir bir açıklama yapalım. Masaüstü sürümünde olduğu gibi Mobile Lite sürümü de düşük donanım özellikleri bulunan akıllı telefonlarda oyunun oynanabilmesi için yayınlanmış olan daraltılmış bir sürüm.

Belli başlı özelliklerin kısılması sağlayan bu sürümle beraber, düşük sistemlerde de PUBG Mobile oyununu oynamak mümkün hale geliyor.

PUBG Mobile Lite oyununu indirme, yükleme ve oynama rehberi

PUBG Mobile Lite Nasıl İndirilir ve Oynanır?

Gelelim oyunun nasıl oynanacağına. Bu sürüm şu an için deneme aşamasında. Deneme aşamasında olan bir oyundan söz ettiğimiz için tüm bölgeler için yayınlanmış bir APK dosyasına ulaşamıyoruz. Tabii ki buna rağmen APK dosyasını indirmek mümkün. Hemen adımlara geçelim.

  1. Buradan oyunun APK dosyasına ulaşmanız gerekiyor. Oyunun APK sürümünü bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirebilirsiniz.
  2. Herhangi bir arşiv programıyla APK dosyasını çıkartın. (dosyaları telefona çıkaracaksınız)
  3. Telefonunuza çıkarttığınız dosyalar içerisinde “com.tencent.iglite.apk” isimli bir dosya yer aldığını göreceksiniz. Bu apk dosyasına tıklayarak kurulum gerçekleştirin.
  4. Bir süre kurulumun bitmesini bekleyin.
  5. Kurulumunuzu bitirmenizin sonrasında inen dosyalara yeniden dönün ve “Data” klasörüne girin. Klasör üzerinden “Data>com.tencent.iglite”, yani OBB dosyasını kopyalamanız gerekiyor.
  6. Kopyalanan klasörü telefonunuzun “Android>OBB” klasörünün içerisine atın.

Tüm işlemler bu kadar basit. Tek dikkat edeceğiniz nokta PUBG Mobile Lite sunucuları. Oyun deneme aşamasında olduğu için şu an her bölgeden bağlantıyı kabul etmiyor.

Tayland ya da Çin üzerinden bağlantı sağlayan bir VPN programı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Herkese açık sürümün yayınlanmasının ardından sunucu sorunun da ortadan kalkması bekleniyor. En azından dil ve bölge sıkıntıları olmayacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.