Sesi Az Çıkan Telefonlara Google’dan Özel Uygulama

Akıllı telefonlarda özellikle uzun süreli kullanımlarda bazı ses problemleriyle karşılaşılabiliyor olması, cihaz sahiplerinin özel önlemler almak zorunda kalmasına yol açıyor. Çeşitli önlemlerin sadece müşteri tarafından alınması yerine, Google tarafından da yeni uygulamalar üretilerek direkt olarak sesin çok daha fazla artırılabilir olması sağlanacaktır.

Cihazların kullanım özelliklerini sadece bir mobil uygulama yardımıyla yönetebiliyor olmak için Google, Android işletim sistemine özel kodlarla hazırladığı uygulamayı duyurdu. Ses Yükseltici adı verilen uygulamalar, an itibariyle piyasada aktif olarak kullanılmaya devam edilen Android 6.0 Marshmellow sürümlerinin üzerinde olan tüm modeller için uygun durumdadır.

Ses Yükseltici İsimli Uygulama Kulaklıkla Çalışıyor

Ses Yükseltici adı verilen mobil uygulamayı indirdikten sonra, program üzerinden incelemeleri yaparak ses düzeylerini ayarlama olanağına sahip olacaksınız. Özellikle duyma sorunları bulunan veya cihazdan aşırı düşük düzeyde ses çıkışı olan durumlarda bu uygulamanın o modeller için de son derece kullanışlı olacağı vurgulandı. Uygulamayı kullanmak için kulaklığı takmalı ve ses artırmak için başlatma butonuna tıklamalısınız.

Sesi Az Çıkan Android 6.0 Üzeri Sürümlerde Kullanılıyor

Android işletim sistemine sahip cihaz sahiplerinin kendi telefonlarından çok daha yüksek ses almak için artık Google tarafından üretilmiş olan uygulamayı indirme olanağı bulunuyor. Google Play bünyesinde “Ses Yükseltici” yazılarak yapılacak aramayla birlikte, dev şirketin ürettiği bu uygulama yardımıyla hem hoparlör hem de mikrofon seslerinin artırılması mümkün oluyor.

Herhangi bir ücret ödenmesi gerekmediği gibi, bu uygulamanın Android 6.0 gibi çok eski bir sürümün üzerinde olan her cihazda kullanıma uygun olması sağlanabiliyor. Bu sayede milyonlarca insan artık telefonlarının mikrofon seslerini veya hoparlör seslerimi açmak için çeşitli aparatlara ihtiyaç duymayacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.