Snapchat Konum Bildirim Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat’in konum bildirimleri üzerinde çalıştığı öne sürüldü. Çalışmalar tamamlandığında Foursquare uygulaması ile Snapchat’in hatırı sayılır bir rekabet içine gireceği düşünülüyor.

Büyük sosyal medya şirketleri sıklıkla rakiplerinin bazı özelliklerini uygulamalarına entegre ederek kullanıcı kaybını önlemek için çeşitli ataklar yapmakta. Bu yaklaşımdan muhakkak en çok zarar gören uygulama Snapchat olmuştur. Zira Facebook ve Instagram, defalarca Snapchat’in birçok özelliğinin hemen hemen aynısını kendi uygulamaları üzerinde kullanıcılarına sunmuş ve bu da Snapchat’in büyük kullanıcı kitlesinin kaybı ile sonuçlanmıştı.

Yorumla.Net tarafından yayınlanan habere göre Snapchat’in de bir başka uygulamayı gözüne kestirdiğini gösteriyor. Manchun Wong adlı bir programlama uzmanının Snapchat’in kaynak kodlarında yaptığı araştırmalarda uygulamada Foursquare gibi konum bildirimi yapabilecek bazı özel dizilimlerin olduğu ortaya çıkarıldı. Konum özelliğini bitmoji karakterleri aracılığıyla yapacağını belirten Wong, uygulama içinde yakınınızda bulunan kişileri de etiketleyebileceğiniz belirtiliyor.

Snapchat Konum Özelliği Nasıl İşleyecek

Snapchat’in üzerinde çalıştığı konum bilgisi özelliğinde kullanıcı gizliliği ön planda olacak gibi görünüyor. Check-in işlemleri ile ilgili bilgiler sadece konum özelliğini uygulama içerisinde aktif edenler görebilecek. Aynı zamanda kullanıcının bulunduğu konum bir gün süre ile kaydedilebilirken geçici olarak erişilmez olmak isteyenler ise “hayalet modu” adında bir seçeneği aktif ederek kullanabilecekler.

Snapchat konum özelliği ile paylaştığınız lokasyonu kimlerin incelediğini de uygulama üzerinden görebileceksiniz.

Global olarak yayın yapan bir teknoloji firmasına açıklamalarda bulunan Snapchat’in konum bilgileri ile ilgili testlerin başladığını, bu özelliğin ilk olarak Avustralya kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini belirtti. Tüm kullanıcıların bu özelliği ne zaman kullanmaya başlayacakları konusunda firma tarafından net bir bilgi verilmedi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.